1. info@educaworld.net
  2. 0 212 280 86 36

Dil Seviyeleri

DİL PROGRAMLARI SÜRELERİ

En kısa süreli programlar nelerdir?

Ne kadar zamanda dil öğrenebilirim?

4 haftalık bir kurs, dil seviyemi ne kadar geliştirir?

Bir kur ne kadar sürmektedir?
Bu tip sorular yurtdışında dil eğitimi düşünen herkesin kafasını meşgul etmektedir. Yurtdışındaki en kısa süreli dil programları en az 2 haftadır. Yılbaşı, paskalya veya kişiye özel programlara 1 hafta bile katılım gösterilebilir. Programların süresi tamamen kişinin isteğine bağlıdır.

Programlar başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar verilmektedir.

Dil seviyelerine göre eğitim süreleri :

Dil seviyesi ve eğitim süreleri okula göre değişiklik gösterebilir, ancak kur arası geçişler ortalama 8-10 hafta sürmektedir. Öğrencilerin başarılarına göre 2 kur birden atlayabilmek mümkün olduğu gibi, kişi başarısız görüldüğü takdirde aynı kur tekrar edilmektedir.

Kur seviyelerini genel olarak aşağıdaki şekilde değerlendirebiliriz;

Kısa süreli bir program almak isteyen kişilere tavsiyemiz yoğun bir program alarak kısa zamanlarını en verimli şekilde değerlendirmeleridir. Dil seviyeleri düşük olanlar için ise en az 24 haftalık bir programa katılım önermekteyiz.

CEFR ( Diller İçin Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesi )

Common European Framework of Reference for Languages (CEFR) olarak adlandırılan dil eğitiminde düzeylerle ilgili yeni bir standardı ifade etmektedir. Bu yeni kategoride aşağıdaki gibi dil öğrenme düzeyleri belirlenmiştir:

A1 - A2 : Başlangıç düzeyi. Bu düzeyde olanlar temel iletişim için gerekli olan kelime ve yapıları bilmektedirler. Kur sistemindeki Elementary düzeyine denk gelmektedir.
B1 - B2 : Orta düzey. Bu düzeyde olanlar belli konularda hem konuşma hem de yazma becerileri kazanmış olup kur sistemindeki Intermediate düzeyine denk gelmektedir.
C1 - C2 : İleri düzey. Bu düzeyde olanlar ileri iletişim becerilerine sahip olup anlama, okuma, yazma ve konuşmada akademik dersleri takip edebilecek düzededirler. Kur sisteminde Avanced düzeyine denk gelmektedir.

Başlama Tarihleri

Yılın her zamanı programlara katılabilirsiniz. Programlar genellikle her pazartesi veya iki haftada bir başlamaktadır. Gitmek istediğiniz programa karar verdikten sonra minimum 1 ay öncesinden kayıt işlemlerinizi başlatmanızı tavsiye etmekteyiz. Özellikle yaz dönemleri, hem okulların hem de konsoloslukların çok yoğun olduğu dönemlerdir. Erken kayıt yaptırmak hem yerinizi garanti altına alacak, hem de yoğunluktan dolayı bir aksilikle karşılaşmanızı önleyecektir.

Kayıt işlemleri ve süreleri hakkında detaylı bilgi için lütfen TIKLAYINIZ...

Okul Arama

İpucu: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

Sizden Gelenler

Sprachcaffe Düsseldorf

Süreyya Ecevit

Univesity of California Santa Cruz

Simay Haskaya

Malwern House Londra

Meltem PARLAK

EC Londra

Polat Çakıroğlu

LSI  European Center Malvern House   ESE MALTA Kings Colleges ELS  UC San Diego  St Giles