1. info@educaworld.net
  2. 0 212 280 86 36

Akreditasyon (Okulların Tanınması)

Hangi okula gideceğinize karar vermeden önce okulun yetkili kurumlar tarafından onaylı olup olmadığını yani kalitesinin kontrol edilip edilmediğini, tanınıp, tanınmadığını öğrenmenizi önermekteyiz. Yüzlerce okul arasından hangisi güvenilir, hangisi yetkili kurumlar tarafından tanınıyor ve onaylanıyor?

Aşağıda ülkelere göre, önemli akreditasyon kuruluşlarından bazılarını sizlere yardımcı olabilmesi açısından bulabilirsiniz.

İNGİLTERE:

BRITISH COUNCIL İngiliz Konseyi (British Council), İngiltere ve diğer ülkeler arasında eğitimsel, kültürel ve teknik işbirliğini sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Web Sitesi : www.britishcouncil.org

ARELS (The Association of Recognized English Language Services) 1960'da İngiltere'deki İngiliz dil eğitimi endüstrisini temsil etmek üzere kurulan ARELS, 1996 yılında İngiliz dil eğitimi kurumlarının akreditasyonunu birleştirmek üzere İngiliz Konseyi ve BASELT (British Association of State English Language Teaching) ile ortaklık geliştirmiştir. 

Yeni web Sitesi : www.englishuk.com

BASELT (British Association of State English Language Teaching) 1984 yılında kurulan BASELT, İngilizce kursları düzenleyen devlet üniversiteleri ve kolejlerin bir araya gelerek oluşturduğu bir dernektir. BASELT ve ARELS'in birleşmesiyle oluşan English UK her iki kurumun da görevini üstlenmiştir.

Yeni web Sitesi : www.englishuk.com

BALEAP(British Association of Lecturers in English for Academic Purposes) 1972'de kurulan BALEAP, İngiltere`de akademik İngilizce'nin öğretildiği merkezler tarafından kurulmuş ulusal bir organizasyondur.

Web Sitesi : www.baleap.org.uk

BAC (The British Accreditation Council) 1984 'de kurulan BAC, bir akreditasyon sisteminin oluşturulması yolu ile İngiltere'de bulunan bağımsız yüksek eğitim kurumlarının standartlarını yükseltmeyi amaç edinmiş bağımsız bir konseydir.

Web Sitesi : www.the-bac.org

AMERİKA:

AAIEP (American Association of Intensive English Programs) AAIEP'ye üye olmak için kuruluşların en az haftada 18 saat yoğun İngilizce programı sunmaları gerekmektedir. Yoğun İngilizce programları için etik ve profesyonel standartlar geliştirmek amaçları arasındadır.

Web Sitesi : www.englishusa.org

ACCET(Accrediting Council of Continuing Education & Training) Temmuz 1998'de Bakanlık tarafından tanınan, Amerika'da ilk kez Uluslararası ISO 9001 belgesi almaya hak kazanan akreditasyon kuruluşudur.

Web sitesi : www.accet.org

AVUSTRALYA:

ELICOS (English Language Intensive Courses for Overseas Students) Avustralya'daki denizaşırı ülkelerden gelen öğrencilere İngilizce kursları veren merkezler tarafından oluşturulmuş bir mesleki birliktir. ELICOS üyeleri, ayrıca kolejler arasındaki öğrenci geçişleri konusunda birliğin koyduğu kurallara uymakla yükümlüdürler.

Web sitesi : www.englishaustralia.com.au

KANADA:

CAPLS (Canadian Association of Private Language Schools) Kanada'daki İngiliz ve Fransız özel okullarının oluşturduğu bir dernektir.

Web Sitesi : www.languagescanada.ca/en

MALTA:

(Federation of English Language Teaching Organizations Malta ) Malta'daki önemli dil okullarının kurduğu bir birliktir. Birlik, Eğitim Bakanlığı ile Turizm Bakanlığı tarafından tanınmaktadır ve Malta Ulusal Turizm Organizasyonu'nun danışmanı statüsündedir.

Web sitesi: www.feltom.org

DİĞER :

NAFSA (Association of International Educators(National Association for Foreign Student Affairs) 60'tan fazla ülkeye mensup uluslar arası eğitimciler tarafından oluşturulmuş bir birliktir. Üyeler arasında kayıt kabul memurlarından, ESL öğretmenlerine, toplum gönüllülerinden, dernek ve şirketlere kadar her türlü kişi ve kurumu görmek mümkündür.

Web Sitesi : www.nafsa.org

Hangi okulun tanınıp tanınmadığını danışmanlarımıza sorun, size bilgi verelim. Aklınızda soru işareti kalmasın!

Okul Arama

İpucu: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

Sizden Gelenler

Sprachcaffe Düsseldorf

Süreyya Ecevit

Univesity of California Santa Cruz

Simay Haskaya

Malwern House Londra

Meltem PARLAK

EC Londra

Polat Çakıroğlu

LSI  European Center Malvern House   ESE MALTA Kings Colleges ELS  UC San Diego  St Giles