1. info@educaworld.net
  2. 0 212 280 86 36
MALTAYI TANIYALIM
Ülkenin tam ismi : Malta Cumhuriyeti
Önemli şehirleri : St.Julian's, Sliema,La Valetta, Vittoriosa, Mdina
Uçuş süresi : 2,5 – 3 saat arasındadır.
Para birimi : Malta Lirası (1LM yaklaşık 2.5 USD yapmaktadır.)
Yüzölçümü : 316 kilometrekare
Saat farkı : 1 saat geri
Resmi Dil : Malta’ca ve İngilizce
MALTA KONUMU VE YÜZ ÖLÇÜMÜ: 
Malta Adası Sicilya ve Kuzey Afrika'nın arasında bulunmaktadır ve Malta takımadaları 3 adadan oluşmaktadır: Malta, Gozo ve Comino. Malta 237 km², Gozo 68 km² ve Comino 2 km² yüzölçümüne sahiptir. Nüfus 420,000 civarındadır ve 28,000'i Gozo'da yaşamaktadır.

İKLİM:
Malta’da hava genellikle sıcak olur. Yazın az miktarda yağış olur ve hava sıcaklığı genellikle 30 derece civarındadır. Kar, soğuk rüzgarlar, sis vb. Malta'da bilinmeyen terimlerdir.  Yağışlar en çok Eylül ile Nisan ayları arasında görülür.  Kış aylarındaysa (Kasım - Nisan) sıcaklık ortalama 15°Ccivarında olur. Ayrıca adada hiç akarsu ve dağ bulunmamaktadır. 

Malta iklimi ve hava durumu hakkında detaylı bilgi için www.maltaweather.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 
GENEL BİLGİ:
Akdeniz’in bu güzel denizli sevimli adasının insanlarının sıcaklığı size memleketinizi aratmayacaktır.
Malta takımadaları 3 adadan oluşur: Malta, Gozo ve Comino. Takımadalar arasında en büyüğü olan Malta 246 km², Gozo 68 km² ve Comino 2 km² yüzölçümüne sahiptir.
Malta adaları birer açık hava müzesine benzetilmektedir. Bu adaları diğerlerinden farklı kılansa, buralarda tarihin izlerinin hala görünüyor olmasıdır. Bu adalarda tarihin derinliklerine dalıp St Paul’un ayak izlerini ya da  St John şövalyelerinin Hıristiyanlığı savunmak için mücadele ettikleri yerleri görebilirsiniz.
Nüfusu 400,000 civarındadır ve 30,000 kadarı Gozo'da yaşamaktadır. Comino'da ise sadece az miktarda çiftçi bulunmaktadır. Yaz aylarında nüfus birkaç kat artmaktadır.
Özellikle Avrupalı turist ve lisan öğrencilerinin tercih ettiği bu adanın 30’u aşkın özel okulu vardır. 1996 yılından bu yana tüm dil programları Eğitim Bakanlığı’nın denetimine alınmıştır. Malta adası bir eğitim ve turizm adası olma yolundadır.
Malta’ya gittiğinizde ada turuna katılabilir, tarihi yerleri gezebilir, yeni bir spor öğrenebilirsiniz, günün sonunda gece hayatına girmek için hala zamanınız kalır. Malta’nın en büyük avantajlarından biri de belki de budur.
Malta, 1814 yılında İngiltere sömürgesine girmiş ve 21 Eylül 1964 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Malta'da İngiliz kuvvetleri 31 Mart 1979 tarihine kadar varlıklarını korumuşlardır.
 
VALLETTA ŞEHRİ
Valletta şehri St Jonh şövalyeleri tarafından kurulmuştur ve barok dönemin baş yapıtıdır. Bu şehir ayrıca Malta’nın başkentidir; buraya adaların idari ve ticari kalbi de denilebilir. Şehir gün boyunca kalabalıktır ve ara sokaklarda mükemmel sanat eserleriyle, kilise ve saraylarla karşılaşabilirsiniz. Valetta alışveriş için de ideal bir yerdir. Sokak kenarlarında kurulu küçük dükkanlardan; antika eşyalardan haritalara, kitaplara, takılara kadar bir çok şey alabilirsiniz. Daha modaya uygun bir alışveriş içinse, Valetta’daki Republic ve Merchands caddelerini gezmeniz gerekiyor.

Valletta gibi hem mimari, hem tarihi hem de kültürel mirasa sahip çok az Akdeniz şehri bulunmaktadır.
 
MDİNA VE RABAT:
Mdina ve Rabat’ın tarihçesi neredeyse Malta’nınki kadar eskilere dayanır. Malta’nın ortaçağdaki başkenti olan Medine’nin kökenleri 4000 yıl öncesinden kalmadır. Havari St Paul’un da adalarda deniz kazasına uğradıktan sonra Rabat’ta yaşadığı söylenmektedir. Hem Mdina, hem de Rabat kültürel ve dini hazineleriyle görülmesi gereken yerler arasındadır.

Mdina günümüzde sakin ve sessiz atmosferiyle geçmişinin asaletini korumaktadır. Huzurlu bir gece geçirmek için buraya gelip restoranlardan birinde güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz ya da Mdina surlarında çay içip manzara izleyebilirsiniz.

ÜÇ ŞEHİR:
Üç şehir için, Malta tarihinin kökeni denilebilir. Vittoriosa, Senglea ve Cospicua adı verilen bu üç şehir, üzerinde yaşayan halka hem ev hem de kale olmuştur. Liman koyları Fenikeliler zamanından beri kullanılmaktadır. St John şövalyelerinin de ilk yaşadıkları yer olan bu şehirlerdeki kiliseler ve kaleler, Valletta’dakilerden de eskidir. Burada yaşayan halk, kutsal günleri ve festaları, adanın diğer şehirlerinden farklı kutlarlar. En belirgin kutlamaları,Easter alayı ve  Ekim ayında yapılan Birgu Festivali’dir. Birgu Festivali’nde 1530 yılında şövalyelerin Malta’ya gelişleri canlandırılır. Şehirler şövalyelerin Osmanlılar’a karşı kazandıkları zaferi yansıtması için şövalyelerin adlarıyla adlandırıldıysa da, hala eski adları kullanılmaktadır. (Birgu, L-ısla ve Bormla).

GOZO VE COMİNO ADALARI
Bir değişiklik yapmak istediğinizde de Gozo&Comino’ya gidebilirsiniz. Gozo Malta’dan daha küçük, daha yeşil ve daha kırsaldır. Burada yelken yapabilir, dalabilir, yürüyüşe çıkabilir ya da balık tutabilirsiniz.  Sadece 3.5 km2 lik bir alanı kaplayan, küçük bir ada olan Comino ise, tam bir su sporları cenneti. Burada en çok göze çarpan Blue Lagoon körfezi. Adayı yılın her mevsimi  ziyaret edebilirsiniz. Kışın yürüyüş yapmayı ve fotoğrafçılığı sevenler için ideal, sıcaklar başlayınca da su sporlarına meraklıların tercih edebileceği bir yer.

Diğer kasaba ve köyler:
Valletta’nın haricinde, adada Akdeniz yaşamına örnek gösterilebilecek küçük köyler vardır. Bu köylere adanın geçmişinin ruhu da denilebilir. Bu köyler sıra dışı günlük yaşantılarıyla ve festalarıyla adanın kültürünün bir yansımasını oluştururlar. En küçük köyde bile barok dönemin izleriyle karşılaşılır. Yerel halka göreyse, her köyün kendine has özellikleri vardır. Birkaç tanesini ziyaret ettikten sonra, siz de bu farkları anlayabilirsiniz.

Bazı köyler festa ve gelenekleriyle, bazıları da arkeolojik ve mimari hazineleriyle bilinir. Adanın iç kısımlarında bulunan köylerde tarım yapılırken, sahil kıyısında bulunan köylerde de yaşam balıkçılık yaparak geçer.

Malta’nın ayrıca “Üç Köy” diye adlandırılan köyleri vardır. Bunlar, Attard, Bazlan ve Lija’dır ve adanın merkezinde bulunmaktadırlar. Malta’nın Altın Dönemi’nde soylu aileler bu köylerde evler yaptırmışlardır.
 
MALTA'YA ULAŞIM
Malta Adaları'na ulaşım pek çok ülkeden sürekli ve direkt hava ve deniz yoluyla mümkündür. Malta Türkiye arasındaki en pratik ulaşım türü havayoludur. Malta'nın ulusal havayolu taşımacılık şirketi Air Malta Türkiye - Malta ve Malta - Türkiye arasında her pazartesi ve perşembe direk seferler düzenlenmektedir. Sefer saatleri aşağıdaki gibidir.

İstanbul - Malta
Gün Kalkış Varış
Pazartesi 0510 0805
Perşembe 0510 0805

Malta - İstanbul
Gün Kalkış Varış
Pazartesi 0050 0420
Perşembe 0050 0420
Uçuşlar ortalama 3 saat sürmektedir. Air Malta haricinde Lufthansa’nın da aktarmalı seferleri ile Malta’ya ulaşmanız mümkündür. 

Uçak bileti bedeli: Gidiş-Dönüş uçak bileti bedeli 250 $ -350 $ arasında (rezervasyon tarihine ve bilet sınıfına göre) değişmektedir.

Ada içindeki ulaşım 
Malta'da toplu taşımacılık ucuz ve rahattır. Valletta'daki ana otobüs terminalinden Malta'nın her yerine 
otobüs seferleri düzenlenmektedir. Otobüs güzergahları 15 ile 35 sent arasında değişmektedir.

Malta`dan Gozo adasına ulaşım sürekli olarak çalışan feribotla yapılmaktadır, bu feribotlar yolcu ve araç taşıyabilme özelliğine sahiptir. Adaya ayrıca Air Malta havayoluna ait bulunan helikopterle de gidilebilinmektedir.  
 
MALTA’DA YAPILACAK AKTİVİTELER:

TURİSTİK YERLER
Malta’daki Müzeler
• National Museum of Archaeology - Valletta 
• National Museum of Fine Arts - Valletta 
• War Museum - Valletta 
• The Palace Armoury - Valletta 
• Ghar Dalam Cave & Museum - Birzebbugia 
• Tarxien Temples - Tarxien 
• Hagar Qim & Mnajdra Temples - Limits of Qrendi 
• Maritime Museum (Ex-Naval Bakery) - Vittoriosa 
• Inquisitor's Palace - Vittoriosa 
• Hal Saflieni Hypogeum - Paola 
• National Museum of Natural History- Mdina 
• History Museum of Roman Antiquities - Rabat 
• St. Paul's Catacombs - Rabat

Eğlence Parkları
  • POPEYE VILLAGE - Anchor Bay, Limits of Mellieha
  • DINOSAURS PARK - Ta' Qali

PLAJLAR

Malta plajları
Anchor Bay, Armier Bay, Delimara Point, Ghajn Tuffieha Bay, Dragonara Point, Gnejna Bay,  
Ghar Lapsi, Golden Bay, Marsascala Bay, Imgiebah Bay, Marsaxlokk Bay, Mellieha Bay,  
Mistra Bay Paradise Bay, Peter's Pool, Pretty Bay, Salina Bay, Ramla tal-Bir Bay, Sliema  Sea Front, Ramla tal-Qortin Bay, St Paul's Bay, Ramla tat-Torri Bay, St Thomas Bay, St  George's Bay

Comino plajları
Blue Lagoon, Sta. Marija Bay, St. Nicklaw Bay

Gozo plajları
Marsalforn Bay, Ramla Bay, Xlendi Bay

Kırlar ve yürüyüşler:
Kasım ayının ortasından Mayıs ayının sonlarına kadar ada yemyeşil olur ve bitki örtüsü canlanır, tarlalar sebzelerle dolar. Malta’nın merkezinden uzakta, şaşırtacak kadar çok kırsal alan bulunur. Malta’da günümüzde de, aynı geçmişte olduğu gibi tarlalarda çalışan insanlar ve sürüler halinde koyun ve keçiler görebilirsiniz.

Yürüyüş ayakkabılarınızı giyip ya da bir dağ bisikleti kiralayıp bu kırsal alanlara  doğru küçük bir geziye çıkabilirsiniz. Buralarda eski köy evlerinden tapınaklara kadar keşfedeceğiniz bir sürü yer ve manzara var. 

KARA SPORLARI 
Malta’da açık havada aklınıza gelebilecek neredeyse her sporu yapabilirsiniz. Eğer macera seviyorsanız dağa tırmanma, mağaracılık ve yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Aile aktivitesi istiyorsanız da go-karting tam size göre bir spor.

Dağa tırmanma için elverişli ve popüler  yerler Dingli kayalıklarının alt kısımlarında bulunan Ghar Lapsi, Malta’nın kuzey bölgeleri ve Gozo adası. Tırmanma için gruplara katılabilirsiniz. Bu spor adada profesyonel kişiler eşliğinde yapılmaktadır.
  
Malta’da ata binmek de oldukça revaçta olan bir aktivite. Ada gezintileri genellikle kış aylarında yapılıyor. Malta manzarasını seyretmek için bu spor da ideal. Ata binmek için uygun bölgeler Golden Bay, Gozo ve Marsa. Ayrıca okullarda ata binme dersleri de verilmekte.

Malta’da yılın her mevsimi tenis oynayabilirsiniz; kortlar tenis oynama saatlerini uzatmak için projektörlerle aydınlatılmış. Küçük ücretler karşılığında bu kortları kiralayabilirsiniz.

Golf, tenis, ata binme gibi açık hava aktivitelerinin yanı sıra, kapalı alan seçenekleri de var. Spor salonunda forma girebilir, akşamları arkadaşlarınızla bowling turnuvası yapabilir, ya da spa yla sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Malta’nın iklimi, manzarası ve konumu, yürüyüş, bisiklete binme ve araba gezintileri için çok uygun. Daha vahşi ve arazi manzaralı bir spor istiyorsanız, jeep-safariye katılabilirsiniz.

Malta’da yürüyüş yapmak aynı zamanda kıpır kıpır bir denizi, hiç görülmemiş manzaraları ve Akdeniz yaşamını keşfetmektir.

Burada istediğiniz şehirde türlü spor aktivitelerine, yarışlara ve maçlara da katılabilirsiniz. 

SU SPORLARI:
Malta size Akdeniz sularında değişik su aktiviteleri yapma fırsatını sunuyor. Kumsallarda dinlenebilir, kayalıkların arasında gezerek değişik koyları keşfedebilirsiniz. Bir çok kumsalda rüzgar sörfü,  jet ski vb. kiralayabilirsiniz.

Adalar dalmayı sevenler için de ideal.  Hem profesyoneller için hem de yeni başlayanlar için türlü seçenekler mevcut. Koylarıyla, limanlarıyla, sığ kayalıklarıyla ada keşfedilmek için bekliyor.

Dalma alanları birbiriyle çok yakın mesafelerde bulunmakta. Su sıcaklığı yazın 23 derece civarında ve kışın 13 dereceye kadar düşüyor. Kış mevsiminde daldığınızda John Dory gibi çeşitli balık türleri görebilirsiniz. Malta’da deniz suyu berrak ve temiz. Bu yüzden Malta su altı fotoğrafçılığı için de ideal.  Daha çok heyecan arıyorsanız, gece dalmayı deneyebilir ya da 30-40 metre derinlere dalabilirsiniz.

Malta’da ayrıca 30 yıllık geçmişi olan dalış merkezleri var. Merkezler adaya çok yakın konumlandırıldığı için bulunduğunuz yere yakın bir merkez bulmanız çok kolay. Profesyonel ve uzman ekipler her seviyeye eğitim veriyor. Kendi ekipmanlarınızı getirmenize gerek yok çünkü merkezler ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Gelgit gibi deniz olayları olmadığı için başlangıç seviyesinde olanlar da dalmayı rahatça ve güvenlik içinde öğrenebilirler. İlk eğitim karada başlar, havuzda ve daha sonra deniz de devam eder.

Dalma merkezlerine birkaç örnek, Aquatica Dalış Merkezi, Aquanauts Dalış okulu, Aquaworld dalış merkezi, Abyss Dalış Kulübü vb.

Yelken tutkunları için de takımada son derece elverişli. Adanın iklimi başlangıç seviyesinde ya da profesyonel, tüm yelkenciler için ideal. Ada girintili çıkıntılı bir çok koy ve körfezle dolu ve buralara karadan ulaşım yok. Bu yüzden yelkencilerin buraları keşfetme avantajları var. Gruplar halinde, deneyimli yelkenciler yat kiralayabilir ve İtalya’daki Sicilya, Pantelleria ya da Aeolian adalarını gezebilirsiniz.

Yelken kursları yeni başlayanlar için, ileriki seviyeler için, genç yelkenciler için çeşitli kurs seçenekleri sunmakta. Yelken okullarında ve kulüplerinde çalışanlar, deneyimli ve uzman yelkenciler.

Malta’da ayrıca yelken yarışları da düzenlenmekte. Rolex Middle Sea yarışı ve Malta-Syracuse Yarışı bunların en önemlileri. Yelken yarışları için en uygun zaman sonbahar mevsimi. Ama tabiki yelken yapmaya çıkmadan önce gerekli tedbirleri almalı ve güvenlik uyarılarına dikkat etmelisiniz. Örnek olarak hava raporunu dinlemeli, yanınızda yeterli miktarda su bulundurmalı, can yeleği takmalı, motorunuzun çalışıp çalışmadığını iyice kontrol etmelisiniz.

Malta adasında balık tutmak da önemli ve revaçta olan bir spor. Balık tutmak için Marsaxlokk’a, St Paul koyuna, Mgarr’a ya da Gozo’ya  gidebilirsiniz. Seçeneklerse çok fazla. Limanlarda, kayalıklarda ya da denizde balık tutabilirsiniz. 

KARNAVALLAR:
Malta yüzyıllardır eğlenceleriyle ünlü olmuştur ve bu gelenek hiçbir zaman ölmemiştir. İlk karnavallar 1535 yılında St John şövalyelerinin adaya gelmesiyle düzenlenmiştir. Karnavalların geleneksel bir hale dönüşmesiyse, 1560 yılında yapılan  karnavalla birlikte olmuştur. Sonbahar ayı Malta’da karnaval zamanıdır, Malta’yı bu dönemde ziyaret ediyorsanız karnaval haftasına katılmanız tavsiye edilir. Karnaval Valetta şehrinde yapılır ama bazı kasaba ve köylerde de küçük festivaller düzenlenmektedir. Mesela Gozo’daki Nadur festivali daha kasvetli ve mistik bir yapıda gerçekleşir.

Karnaval haftası geleneksel bir yapıya sahiptir. Çocuklar değişik kostümler giyer, sallar hazırlanır ve herkes caddelerde akın akın yürür.

KÜLTÜR VE SANAT:
Tiyatro ve opera,  Malta kültürünün önemli bir parçası. 18 yy barok döneminin tiyatrosu The Manoel, de muhteşem sanat gösterimleri yapılmakta.

Bunun yanı sıra, Müzik hayranı da olsanız, zevk için arada müzik dinliyor da olsanız, Malta’da çok çeşitli müzik alternatifleriyle karşılaşırsınız. Adalarda müzik festivallerinin yanı sıra haftalık müzik organizasyonları da yapılmakta. Malta’nın geleneksel müziği Ghana. Bu müziğin çok farklı ve etkileyici bir tarzı olduğu söyleniyor.
 Şehir merkezi Valetta, kültürel ve tarihi bir cennet olarak biliniyor. Burada yıllık festivaller düzenlenmekte. Bunlardan bir kaçı Valetta Baroque Festivali, Summer Arts Festivali, ve Opera Festivali.

Valletta’daki St John Katedrali, Rönesans ve Barok dönemin tarihi ve mimari açıdan en önemli yapıtı. Bunun yanı sıra  Caravaggio’nun iki önemli eseri  olan St. Jerome" ve "The Beheading of St. John Baptist", i görmenin bile  Malta’yı ziyaret etmek için yeterli bir neden olduğu düşünülüyor.

Malta’da Parlamento binası olarak kullanılan Valetta'daki "Grandmaster's Palace"  Valletta’dadır. Burası görülmeye değer bir yerdir.

Valletta’da bulunan “National Museum of Fine Arts” görebileceğiniz müzelerin sadece bir örneğidir. Malta'da ayrıca çeşitli dönemlere ait arkeolojik ve kültürel eserler de bulabilirsiniz.

ARKEOLOJİ VE MÜZELER:
Malta müze sevenler için harika müzeleri barındırmaktadır ve tarihinde arkeolojik alanların önemli bir yeri vardır. Tarih öncesinden kalma anıtlar, Tunç Çağı dolmenleri(tarih öncesi dönemde dikine taşların üzerine yerleştirilmiş geniş ve yassı taştan oluşan anıt), mezarlar, kalıntılar bunların sadece birkaç örneğini oluşturmaktadır. M.Ö. 5200’den beri takımadalar benzeri görülmemiş bir uygarlığa ev sahibi yapmakta. Malta ve Gozo’daki tapınakların, yapılan en eski binalar olduğu söylenmektedir. Bunların haricinde Malta’ya özel bir diğer yer de tapınak olarak kullanılan ve yer altında oda oda labirentlerden oluşan Hypogeum’dur. Adadaki tapınaklar halka açıktır. Arkeoloji gezisine, Valletta’daki Ulusal Arkeoloji Müzesi’nden (National Museum of Archaeology) başlayabilirsiniz.

Bunların haricinde  Bighi Hospital,  Borg in-Nadur Tapınağı,   'Clapham Junction' ve Ghar il-Kbir,  Ggantija Tapınakları, Ghar Dalam mağarası ve Müzesi,  Hagar Qim ve Mnajdra Tapınakları, Hal Saflieni Hypogeum, Kordin III tapınakları, Museum of Archaeology(Arkeoloji Müzesi), adada bulunan diğer müzelerden bazılarıdır.

GECE HAYATI
Malta’da, kulüplerden romantik bahçelere kadar herkese hitap edecek yerler var. Ayrıca adada sinema ve tiyatro gösterimleri de olmakta. Malta bir çok Oscar ödüllü filme ev sahipliği yapmış bir ada olarak, sinemayı seven bir ülke. Bu yüzden de adada, vizyondaki filmleri seyredebileceğiniz sinemalar mevcut.

Paceville ve St Jullian’s, kulüp ortamlarını ve DJ eşliğinde müzik dinlemeyi sevenler için ideal. Değişiklik ve heyecan isteyenler için de “casino” lar oldukça iyi bir seçenek. 

ŞARAPLAR VE ÜZÜM BAĞLARI
Malta, şarap üretiminde diğer komşu ülkeleri gibi ünlü olmasa da burada pek çok üzüm bağı bulunmakta. Malta’nın sıcak ve nemli ikliminde yetişen üzümler diğer bölgelerden daha çabuk olgunlaşmakta. Burada üretilen üzümler içerisinde Cabarnet Sauvignon, Merlot, Syrah, Carignan, Moscato vb. bulunmakta. Ayrıca burada şarap tadımı gezilerine katılabilir, aynı zamanda şarap tarihi hakkında bilgi de alabilirsiniz. 

SU VE SAĞLIK:
Malta temiz ve güvenli bir bölgedir. Musluk suyu kullanılmaktadır fakat içmek için şişe suyu tercih edilmelidir.

SAĞLIK HİZMETLERİ : 
Malta’da yabancılar için sosyal sağlık hizmetleri yoktur. Öğrencilere sigorta zorunlu değildir, fakat sağlık hizmetlerinin oldukça yüksek ücretlerde olması dolayısıyla öğrencilere sigorta yapmalarını önermekteyiz. Sigorta hizmetleri hakkında detaylı bilgileri EducationWorld danışmanlarından öğrenebilirsiniz.

BANKALAR:
Haftaiçi hergün 08:30-12:45, perşembe ve cuma günleri 14:30-16:00 ve cumartesi günleri 08:30-11:30 arası bankalar açıktır. Öğrenciler Malta bankalarında oldukça kolay hesap açtırabilmektedirler. Okulunuz size bir form verecek ve bir bankaya yönlendirecektir.EducationWorld olarak HSBC bankasında Türkiye’den ayrılmadan bir hesap açmanızı önermekteyiz.

MALTA’DAKİ RESMİ TÜRK MAKAMLARI
Misyon Adı VALETTA FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU
Orjinal Adı TURKISH HONORARY CONSULATE GENERAL
Bağlı Olduğu Misyon MALTA
Adresi 60 SOUTH STREET VALETTA-MALTA POSTA ADRESİ: P.O.BOX: 265 VALETTA-MALTA
Telefon 21 23 40 59 - 21 23 43 06 00 356 21 23 36 50 - 21 23 36 89
Faks 21 23 30 93

TELEFON AÇMAK :
Malta’dan Türkiye Nasıl Aranır?
Örnek; 00 90 212 (Telefonunuz) veya cep ise: 00 90 532 ..
Türkiye’den Malta Nasıl Aranır?
Örnek; 00 356 202 299 664
Mevcut cep telefonunu götürenlere tavsiyemiz sadece telefonlarını mesaj çekmek için kullanmaları yönündedir. 
EducationWorld , öğrencilerimiz ve aileleri için indirimli konuşma kartları sağlamaktadır. Bu kartlara sahip olabilmeniz için bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

MALTA’DA HOŞÇA VAKİT GEÇİRMENİZİ DİLERİZ.

Okul Arama

İpucu: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

Sizden Gelenler

Sprachcaffe Düsseldorf

Süreyya Ecevit

Univesity of California Santa Cruz

Simay Haskaya

Malwern House Londra

Meltem PARLAK

EC Londra

Polat Çakıroğlu

European CenterLSI  Malvern House   ESE MALTA Kings Colleges ELS  UC San Diego  St Giles