1. info@educaworld.net
  2. 0 212 280 86 36

      Kanada Öğrenci Vizesi Uzun Dönem Başvuruları

   

KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ BAŞVURUSU

 Kanada vize başvuruları şahsen, posta/kargoyla veya yetkilendireceğiniz kişi/kurumun sizin adınıza pasaport teslimi şeklinde yapılabilmektedir. Vize başvurusu için parmak izi talep edilmemektedir. Başvurular Vfs Global ofislerine yapılabilmektedir. 
 
Kanada öğrenci vizelerine başvurmak için DLI (Yetkilendirilmiş Eğitim Kurumları)'ından birine kaydolmak ve kabul belgesi almak gerekmektedir. Antetli okul kabul mektubunun üzerinde kaydolunan program, toplam program ücreti, kaydolduğunuz programın başlangıç ve bitiş tarihleri ile okula en geç başlama tarihiniz yer almalıdır.
Vize başvurunuzda Türkiye'ye olan eğitim, kariyer veya iş bağlantılarınızı hazırlayacağınız belgelerle göstermeniz gerekmektedir.

Vize başvuru formuyla birlikte iki adet resim, sabıkanız olmadığını gösteren adli sicil kaydı, gelir durumunuzu gösteren son 6 aya ait banka ekstresi, çalışıyor iseniz işyerinizle ilgilli belgeler. Son eğitim durumunuzu gösterir diploma, transcript, diğer katılmış olduğunuz kurslardan aldığınız belgeler. İngilizce düzeyinizi gösteren varsa son 2 yıl içerisinde alınmış olan TOEFL veya IELTS sınav sonucu.  

ÖĞRENCİ VİZESİ İLE ÇALIŞMA İMKANI:

Post secondary olarak adlandırılan mesleki programlar, üniveriste vb. eğitim programlarına kaydolanlar on-campus ve off-campus (kampüs içerisinde veya kampüs dışında) haftada 20 saate kadar çalışabilmektedirler. Tatil dönemlerinde ise full time çalışma hakkına sahiptirler.
Sadece dil eğitimi (İngilizce veya Fransızca) programlarına kaydolanların çalışma hakları bulunmamaktadır. 
 
 
VİZE ÜCRETİ:
150Ca$

Vize ücreti kredi kartı ile ödenebilmektedir.
 
Vize başvuru işlemleriyle ilgili Education World Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı'nın tamamıyle ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanmak için lütfen arayın: 0212 280 8636
 

Okul Arama

İpucu: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

Sizden Gelenler

Sprachcaffe Düsseldorf

Süreyya Ecevit

Univesity of California Santa Cruz

Simay Haskaya

Malwern House Londra

Meltem PARLAK

EC Londra

Polat Çakıroğlu

European CenterLSI  Malvern House   ESE MALTA Kings Colleges ELS  UC San Diego  St Giles