1. info@educaworld.net
  2. 0 212 280 86 36

Neden Yurtdışında Dil Eğitimi?

Türkiye'de İngilizce ve diğer dillerde eğitim veren birçok kurum varken neden dil eğitimini yurtdışında almalıyız sorusu birçoğumuzun aklına takılmıştır. Türkiye'de İngilizce veya diğer dillerde eğitim veren çok iyi kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır, fakat bir dili en iyi şekilde öğrenmek için o dilin konuşulduğu ülkede bulunmak en ideal olanıdır. Türkiye'de öğrenilen dili yurtdışında pekiştirmek gerekmektedir.

Yurtdışında dil eğitimi görmenin gerçek avantajı; öğrencilerin etraflarında gün boyunca konuşulan İngilizce'yi ve/veya diğer dilleri doğal ortamlarında duymaları ve sınıfta öğrendiklerini dışarıda uygulayabilme olanağıdır.

Türkiye'de bir dil programına katıldığınız zaman eğitimcilerin hepsi yabancı uyruklu dahi olsa ve sürekli yeni öğrendiğiniz dili konuşuyor olsanız da kurstan dışarı adım atar atmaz kendinizi Türkçe'nin içinde bulursunuz. Fakat yurtdışında durum çok farklı! Kursta, sokakta, evde sürekli o dili konuşmak zorunda olduğunuz için hem dil bilgisi hem de pratik imkanınızı arttırarak ülkenize döneceksiniz.

Neden ikinci bir dil öğrenmelisiniz?

Okul Arama

İpucu: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

Sizden Gelenler

Sprachcaffe Düsseldorf

Süreyya Ecevit

Univesity of California Santa Cruz

Simay Haskaya

Malwern House Londra

Meltem PARLAK

EC Londra

Polat Çakıroğlu

LSI  European Center Malvern House   ESE MALTA Kings Colleges ELS  UC San Diego  St Giles