1. info@educaworld.net
  2. 0 212 280 86 36

Konaklama Seçenekleri

Konaklama faktörü, eğitim sürecinin verimliliğini etkileyecek önemli faktörlerden biridir. Öğrencilerin nerede kalacakları hem kendileri hem de aileleri için en az okul seçimi kadar önemli bir konudur. Bu konunun çok iyi düşünülmesi, öğrencilerin kendileri için en uygun konaklama tipini danışmanlarıyla önceden konuşulması, her seçeneğin avantaj ve dezavantajlarının iyi irdelenmesi gerekmektedir. Yanlış konaklama seçimi öğrencinin eğitimine direkt etki edebileceği gibi huzurlu olarak vakit geçirmesini de engelleyecektir.

Aşağıdaki konaklama seçeneklerini inceleyip size en uygun konaklama seçeneği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklama

Özellikle dil eğitimi için yurtdışına giden öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama türüdür. Öğrenciler, kendilerini ağırlayan ailelerin yanında kaldıkları süre içerisinde en az sınıf içi çalışmaları kadar yararlandıklarını belirtmektedirler. Aile yanında pansiyoner olarak, tek kişilik oda da kalabilirsiniz, banyo ve tuvaletler paylaşımlıdır. Kahvaltı dahil veya sabah-akşam (yarım pansiyon) yemekleri dahil olarak seçebilirsiniz. 

Aileler okulların konaklama departmanları tarafından titizlikle seçilmektedir. Aile seçiminde öğrencilerin talepleri ve gereksinimleri (sigara içip içmeme, alerjiler, vejetaryenlik gibi) dikkate alınarak kendilerine en uygun aile bulunmaya çalışılmaktadır. Öğrenci, aile ile ilgili herhangi bir problemle karşılaştığı takdirde, yeni bir aile için okulun konaklama departmanına başvuruda bulunabilmektedir.

Aile yanı konaklama ücretleri, gidilecek bölgeye ve ülkeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle en uygun konaklama alternatifidir.

Avantajları:

Dezavantajları:

UNUTMAYIN, aile yanında konaklama Au-Pairlik değildir. Aile sizden herhangi bir iş yapmanızı beklemeyecektir.

Yurt Konaklama

Yurt konaklaması daha çok uzun dönem ve/veya üniversite/master öğrencileri için tavsiye edilen bir konaklama türüdür. Her dil okulunda yurt imkanı yoktur. Ülkeye, şehre ve okula göre yurt fiyatları aile yanı konaklamaya oranla daha ucuz yada pahalı olabilir.

Çok fazla oda sayısı olmadığından rezervasyonunuzu minimum 3 ay öncesinden yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Bazı yurtlarda özel banyo ve tuvalet bulunmakla beraber, genellikle odalar 2 kişiliktir ve banyo/tuvalet 3-4 oda ile ortak paylaşılmaktadır.

Yurtlar okul kampüsü içerisinde, kampüs yakınında ya da bazı durumlarda daha uzakta, bağımsız olabilir.

Avantajları:

Dezavantajları:

Özel Öğrenci Daireleri

Genellikle tek veya 2 odalı küçük dairelerdir. Bir odada tek kişi kalınabildiği gibi, paylaşımlı olarak da kalınabilir. Ücretleri her zaman aile yanı ve yurda göre daha yüksektir. Bir evi 4-5 arkadaş kiralayıp fiyat ekonomik hale getirilebilir. Ancak bunu Türkiye'den gitmeden önce ayarlamak oldukça güçtür.

Evler mobilyalı ve öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmiştir. Genellikle elektrik, su vs. giderler ücret dahilindedir.

Avantajları:

Dezavantajları:

Otel Konaklama

Oteller genelde kısa dönem programlara katılan profesyoneller ve yöneticiler için ideal bir konaklama türüdür. Ücretler her zaman diğer konaklama türlerine göre daha yüksektir.

Avantajları:

Dezavantajları:

Okul Arama

İpucu: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

Sizden Gelenler

Sprachcaffe Düsseldorf

Süreyya Ecevit

Univesity of California Santa Cruz

Simay Haskaya

Malwern House Londra

Meltem PARLAK

EC Londra

Polat Çakıroğlu

LSI  European Center Malvern House   ESE MALTA Kings Colleges ELS  UC San Diego  St Giles