1. info@educaworld.net
  2. 0 212 280 86 36

Hangi Dil Programı Size Daha Uygun
Genel Dil Eğitimi

Haftalık 15 – 20 veya 25 ders içeren programlardır, temel dil konularında kapsamlı bir dil bilgisi eğitimi içermektedir. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar olan bu kurslar dil bilgisi haricinde kelime bilgisi, telaffuz, konuşma derslerini de içermektedir. Programların çoğu her hafta veya iki haftada bir başlamakta olup, kurs süresi öğrencinin isteğine göre ayarlanabilmektedir.

Yoğun Dil Eğitimi

Mesleki veya akademik sebeplerle kısa sürede dil öğrenme gereksinimi olan öğrenciler için programlanan bu kurslarda haftalık ders saati her okula göre farklılık göstermektedir, bu programlar 28-30 veya 40 ders içermektedir. Haftalık ders saatinin fazla olmasından dolayı konular daha ayrıntılı işlenebilmektedir. Yoğun dil eğitiminde dersler okuma, dinleme, yazma, dil bilgisi ve konuşma pratiğinin geliştirilmesi üzerine programlanmıştır. Yoğun dil programının bir avantajı da temel dersler haricinde öğrencilere seçmeli ders hakkı da tanımasıdır. Seçmeli derslerde öğrenciler eğitimciler tarafından hazırlanan oyunlara & grup tartışmalarına katılarak, konuşma pratiklerini geliştirme fırsatını bulabilmektedirler. Yoğun dil eğitimi genellikle her hafta veya iki haftada bir başlamaktadırlar.

Uzun Dönem Akademik Yıl Programları (Ekonomik Programlar)

Uzun süreli dil eğitimi almak isteyenler, dil seviyeleri ortanın altında olanların veya yeni başlayanlar için ideal programlardır. Genellikle minimum 20 hafta devam eden bu programlarda öğrenciye indirim ve ekstra avantajlar sunulmaktadır. Bu programlarda öğrenciler temel dil eğitiminin yanı sıra kültürel & akademik dil eğitimi ve sınavlara hazırlık derslerini de görmenin avantajını yakalamakta ve aynı zamanda diğer programlara göre % 20 – 30 daha az ücret ödemektedirler. Programların çoğu belirli tarihlerde başlamakta olup bazı ülkelerde (İngiltere ve Avustralya) minimum 6 ay süreli kayıtlarda, haftada 20 saat çalışma izni verilmektedir. Tüm bu avantajlar, uzun dönem programları daha cazip kılmaktadır.

Profesyonellere Yönelik Ticari Dil Eğitimi – İş İngilizcesi (Business English)

Bu program, Globalleşen dünyamızda, iş hayatındaki gelişmeleri takip etmek ve iş hayatıyla iletişim kurmak isteyen profesyoneller tarafından çok tercih edilmektedir. Özellikle kısa süreli eğitimlere katılabilecek profesyoneller için düzenlenen bu programlarda ticari yazışmalar, toplantı teknikleri, ticari terminoloji gibi konular işlenmektedir. Genellikle dil seviyesi orta ve üzeri olan ve iş yaşamında yabancı dil kullanmak durumunda olan profesyoneller için ideal bir programdır.

Yöneticiler için Kurslar (Executive Kurslar)

Bu programlar, zamanı değerli ve sınırlı olan işadamlarının, orta ve üst kademe yönetici ve meslek sahibi profesyonellerin iş dünyasındaki ihtiyaçlarına cevap verecek kurslardır. Bu kurslar büyük özen ve esneklikle hazırlanmış olup, katılımcıların istekleri doğrultusunda da düzenlenebilmektedir. Programlar bire bir özel ders veya küçük gruplar halinde verilmektedir. Ayrıca katılımcıların iş dünyasından olması, farklı firmalar arasında yeni iş anlaşmaları ve ortaklıkları da doğurabilmekte, profesyoneller için networklerini geliştirme olanağı sağlayabilmektedir.

Mesleki Dil Eğitimi

Bu programlar doktorluktan turizmciliğe, mühendislikten gazeteciliğe, tıptan hukuka, öğretmenlikten pilotluğa kadar her türlü meslek grubu için özel olarak hazırlanmaktadır. Program katılımcıların uzmanlaşmak istedikleri mesleğe ait terminolojisini, kültürler arası anlayışın vurgulanmasını ve öğrencilerin farklı ülkelerden gelen meslektaşları ile bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlamaktadır.

Sınavlara Hazırlık

Uluslar arası alanda işverenler ve yüksek öğretim kurumları tarafından kabul gören TOEFL, IELTS, CAMBRIDGE Üniversitesi Dil Sınavlarının haricinde, Amerika’da yüksek öğrenim için üniversitelerin ek ola rak istediği GMAT ve GRE sınavlarına hazırlanmak isteyenler için düzenlenen programlardır. Bu kurslar sınavların gerektirdiği dil becerilerinin öğrencilere kazandırılması esasına göre düzenlenmiştir. Okuma, yazma, dinleme, gramer bilgilerinin haricinde öğrencilere test teknikleri de öğretilerek sınavdan en üst düzey puanı almaları sağlanmaktadır. Programlar genellikle kısa süreli olmakla beraber haftada 15-20 veya 30 ders olarak verilmektedir.

Sınavlar hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.

Özel Dersler

Genellikle uzun süre zamanı kısıtlı olan ve kısa sürede lisan problemini çözmek isteyenler için ideal bir programdır. Bu program birebir olarak verildiği için diğer programlara göre maliyeti daha yüksektir. İstenildiği kadar haftalık ders alınabilir aynı zamanda farklı programlara katılırken, ek olarak özel derslerden de yararlanılabilir.

Okul Arama

İpucu: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

Sizden Gelenler

Sprachcaffe Düsseldorf

Süreyya Ecevit

Univesity of California Santa Cruz

Simay Haskaya

Malwern House Londra

Meltem PARLAK

EC Londra

Polat Çakıroğlu

Malvern House   ESE MALTA European Center LSI  Kings Colleges ELS  UC San Diego  St Giles