1. info@educaworld.net
  2. 0 212 280 86 36

Neden Sertifika Programları?

Sertifika programları özellikle kısıtlı zamanı olan, mesleki alanlarda kısa bir dönem içerisinde uzmanlaşmak ve iyi bir kariyer hedefleyerek rakiplerinin önüne geçmek isteyenler için çok uygundur.

Sertifika programları tamamen mesleki bir dalda uzmanlaşmaya dayalı ve daha çok pratiğe yönelik programlardır. Süreleri 4 haftadan 1,5 yıla kadar uzanır ve hemen hemen her dalda herkese uygun alternatifler sunabilir.

Öğrencilerin, yeni mezunların ve profesyonellerin ilgisini çeken programlar daha çok pazarlama, işletme, turizm, finans, İngilizce öğretmenlerine yönelik geliştirme programları (TESOL, DELTA, CELTA) ve bilişim teknolojisi alanlarıdır.

Uzmanlaşmak istenen konu ile ilgili birkaç ay eğitim alınması, ardından okulun ayarladığı bir şirkette sertifika yapılan konuda staj yapılması ve süresi dokuz ayı geçen programlardan sonra bir yıl yasal çalışma iznine sahip olunması, sertifika programlarını popüler hale getiren en önemli etkenlerdir.

Neden sertifika programları?

Yurtdışında eğitim maliyetleri çok yüksektir. Lisans eğitimi için en az 3 yıl, yüksek lisans eğitimi için en az 1 yıla ihtiyacınız vardır. Master yapmak için gerekli olan zamanı ve yeterli ekonomik gücü olmayan kişiler kısa dönem sertifika veya diploma programlarına gün geçtikçe daha fazla ilgi göstermektedir. Ayrıca okulun ayarladığı bir şirkette sertifika yapılan konuda staj yapılabilmesi ve dokuz ayı geçen programlardan sonra bir yıl yasal çalışma iznine sahip olunabilmesi de sertifika programlarını popüler hale getiren en önemli etkenlerdir.

Sertifika programlarının süresi nedir?

Bu kurslar minimum 4 hafta - maksimum 18 aylık dönemler halinde düzenlenmektedir.

Sertifika Programlarının avantajları nelerdir?

Sertifika Programları’nın Diploma Programları`ndan farkı nedir?

Sertifika programlarının ismi Üst Düzey Sertifika veya Diploma Programı olarak değişir. Ama asıl fark programın ana başlığı ve program içeriğinde ortaya çıkar. Bu yüzden öğrenciler bu tür programlara kayıt yaptırmadan önce programın süresini belirlemenin yanında, içeriğini de titiz bir şekilde incelemeli ve kendi istekleriyle, amaçlarıyla tam olarak örtüşen bir programı belirlemelidirler. Yanlış program seçimi hem zaman kaybına, hem de maddi ve manevi kayba yol açabilir.

Hizmet Bedeli:

Temsilcisi olduğumuz okulların sertifika programlarına yerleştirme hizmetimiz ücretsizdir. Yerleştirme yaptığımız öğrencilerden ekstra bir ücret alınmamaktadır.

Okul Arama

İpucu: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

Sizden Gelenler

Sprachcaffe Düsseldorf

Süreyya Ecevit

Univesity of California Santa Cruz

Simay Haskaya

Malwern House Londra

Meltem PARLAK

EC Londra

Polat Çakıroğlu

LSI  European Center Malvern House   ESE MALTA Kings Colleges ELS  UC San Diego  St Giles