1. info@educaworld.net
  2. 0 212 280 86 36

Lise Değişim Programı

Neden Yurtdışında Lise Eğitimi?

Yurtdışı eğitim programlarına küçük yaşta, orta öğrenimden başlamak, öğrencilerin bulundukları ülkenin eğitim sistemine alışmaları ve lisans ve sonrasında yüksek lisans eğitimlerini, eğitim sistemi veya yabancı dil bakımından zorluk çekmeden tamamlamaları açısından oldukça önemlidir.
Yurtdışında, Türkiye’de olduğu gibi çeşitli lise türleri vardır; devlet liseleri, özel liseler, yatılı ya da gündüzlü okullar, sadece kız erkek liseleri, askeri liseler, mesleki liseler…
Çocuğunuz, lise eğitiminin tamamını yurtdışında alabileceği gibi, dilerseniz sadece bir yıllık exchange programımız ile Amerika veya Kanada’nın devlet liselerinden birinde yurtdışında eğitim deneyimi yaşayıp, yurtdışı üniversiteleri için deneyim kazanabilir.

Yurtdışında Lise Eğitiminin Avantajları

Dilerseniz lise eğitiminin tamamını veya sadece bir yıllık lise değişim programını yurtdışında alın, çocuğunuzun üniversite eğitimi için getireceği faydalar sınırsızdır.

Lise eğitimine kabul için İngilizce seviyesi sorun değildir.

Yurtdışında lise eğitimi için, yıl boyunca başvuru yapılabilir.

Lise başvurunuzda okulun bulunacağı bölgeyi siz seçebilir veya çocuğunuza en uygun okulu tespit etmemiz için bize bırakabilirsiniz.

Amerika ve Kanada’da, son derece güvenli devlet liselerindeki programlarımız sırasında, bölgedeki yerel ofislerimizle öğrencilerimize ve velilerine sürekli danışmanlık ve destek sağlanmaktadır.

Lise eğitimlerini yurtdışında tamamlayan öğrencilerimiz, yaşlarından dolayı İngilizce’ye çok çabuk adapte olup, kısa sürede anadil seviyesinde konuşmuş ve lise eğitimleri sonrasında dünyanın en iyi üniversitelerine hazırlık sınıflarını almalarına gerek kalmadan kabul edilmişlerdir.

Ayrıca, Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre;
Lise eğitimini yurtdışında tamamlayan Türk öğrencilere, Türkiye’de sınavsız ve harçsız üniversite eğitimi imkanı tanınmıştır.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), yurtdışında okuyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Türkiye’de sınavsız ve harçsız üniversite hakkı tanıdı.

Bu öğrencilerin harç ücretleri, Yurtdışı Türkler Başkanlığı tarafından ödenecek. Resmi gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile 2013-2014 eğitim-öğretim yılında, orta öğretimlerini yurtdışında bitirmeleri şartıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrenciler, üniversiteyi Türkiye’de okumak istediklerinde sadece başvurdukları üniversitenin şartlarına göre değerlendirilecek.

Okul Arama

İpucu: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

Sizden Gelenler

Sprachcaffe Düsseldorf

Süreyya Ecevit

Univesity of California Santa Cruz

Simay Haskaya

Malwern House Londra

Meltem PARLAK

EC Londra

Polat Çakıroğlu

LSI  European Center Malvern House   ESE MALTA Kings Colleges ELS  UC San Diego  St Giles