1. info@educaworld.net
  2. 0 212 280 86 36

Education World
Üniversite Yerleştirme Hizmeti:

Eğitimin hayattaki en önemli unsur olduğuna inanarak, konusunda uzman ve deneyimli kadromuzla, yurtdışında üniversite eğitimi düşünenler için bireysel çözümler üretmekte, sizlere OKUL SEÇME ve YERLEŞTİRME konusunda çok alternatifli ve profesyonel bir danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Üniversite yerleştirme servisimiz Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Malta ülkelerini içermektedir. Diğer bütün ülkeler için dil kurslarına yerleştirme hizmeti vermekteyiz.

Öğrencilerin en zorlandıkları konu hayatlarını/kariyerlerini belirleyecekleri okulları seçmektir. Her sene yüzlerce öğrencinin kabul koşullarına sahip olmasına rağmen, yanlış yapılan başvurular ve eksik evrak yüzünden üniversitelere başvuruları reddedilmektedir.

Education World aracılığı ile doğru okul seçme ve yerleştirme konularında profesyonel bir danışmanlık hizmeti alabilir, doğru kariyer planlaması yapabilirsiniz.

Üniversite Yerleştirme hizmetimizin amacı, üniversitelerin gerçek prosedürlerine uygun dosyalar hazırlayarak başvuruları eksiksiz ve profesyonelce düzenlemek ve yapılan başvuruları aynı titizlikle takip etmektir.

Education World Amerika ofisi, Amerika için yapılan başvuruları, direkt Amerika’dan yapmakta, karar aşamasının her basamağında üniversitelerin kayıt ofislerindeki ilgili kişiler ile koordineli bir şekilde çalışmaktadır.

Farkımız, başvuru aşamasında çıkabilecek herhangi bir olumsuzlukta, Amerika ofisimizin vakit kaybetmeden soruna direkt müdahale edebilmesi, böylelikle öğrencilerimize ayrı bir avantaj sağlamamızdır.

Üniversite Yerleştirme hizmetimiz iki aşamadan oluşmaktadır;

  1. Okul seçme
  2. Yerleştirme

1 - Okul Seçme:

Okul seçme kısmının üniversite tercihinde en önemli aşamalardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Okul seçme işlemini gerçekleştirirken dikkat ettiğimiz kriterler aşağıdaki gibidir:

Ayrıca, ülkelere göre okulların istediği Toefl, Sat, Ielts Gmat ve Gre v.s. gibi sınav sonuçlarınız, diploma notunuz ve ders notlarınız okullardan kabul alabilmeniz açısından önemli rol oynamaktadır. En üst sıralardaki üniversitelerin (ilk 100) öğrencilerini kabul ederken genellikle okulların en başarılı öğrencilerini tercih ettiklerini ve adayların sosyal yönlerinin kuvvetli olmasına dikkat ettiklerini unutmamak gerekir.

Okul seçme işlemi 1-2 hafta sürebilir ve sonrasında öğrenci adayına elde edilen sonuçlar verilir. Kriterlere göre bazen 10 okul bazen 50 okul dahi çıkabilir. Bu okullar arasındaki seçim öğrenci ve bizim ile yine kriterlere dayanarak yapılacaktır.

Okulların son aşamadaki seçimini bize bırakmanız halinde yerleştirme garantisi verilmektedir.

2- Yerleştirme

Sürecin İkinci aşaması olan yerleştirme bölümünde verdiğimiz hizmetler aşağıdaki gibidir:

karar verildikten sonra; konaklama, uçak bileti alternatifleri ve organizasyonu, ders seçme, sağlık sigortaları v.s organize edilmesi.

Üniversite yerleştirme hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız.

Yurtdışı hayallerinizde Education World olarak yanınızda bulunmaktan mutluluk duyacağımızı bilmenizi isteriz.

Okul Arama

İpucu: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

Sizden Gelenler

Sprachcaffe Düsseldorf

Süreyya Ecevit

Univesity of California Santa Cruz

Simay Haskaya

Malwern House Londra

Meltem PARLAK

EC Londra

Polat Çakıroğlu

LSI  European Center Malvern House   ESE MALTA Kings Colleges ELS  UC San Diego  St Giles