1. info@educaworld.net
 2. 0 212 280 86 36

Avustralya Öğrenci Vizelerine Başvuruda Subclass500 kategorisi
 1. AVUSTRALYA VİZE PROSEDÜRÜ
  Avustralya vizesi başvuruları, Avustralya konsolosluğu, Ankara ‘ya yapılmaktadır. Ankara Avustralya konsolosluğuna vizeye başvuranların gitmesine gerek yoktur. Avustralya vize başvurularınız danışmanlarımız tarafından incelenmekte ve sizin yerinize Ankara Avustralya konsolosluğuna başvuru yapılmaktadır. Avustralya Vizesi başvuru yapan adayların Avustralya vize işlem merkezinde parmak izi vermeleri gerekmektedir. Avustralya Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği VFS vize işlem merkezinden parmak izinizi verebilirsiniz. Avustralya vizesi parmak izi verebilmeniz için danışmanlarımız sizin adınıza randevu alacaklardır. Avustralya vizesi başvurunuz, parmak izi işleminizi tamamladıktan sonra işleme alınacaktır. Avustralya vizesi parmak izi işleminiz sırasında Avustralya vize işlem merkezine götürmeniz gereken evraklarla ilgili bilgiyi vize danışmanlarımızdan almayı unutmayınız. Avustralya vizesi başvuru kararları Avustralya Büyükelçiliği vize birimi tarafından karara bağlanmaktadır.
  Avustralya vizesi, diğer ülkelerden alınan vizelerden farklı olarak pasaporta işlenmemekte olup, elektronik bir vizedir. Avustralya vizesi sonuçlanma süresi birkaç gün ile 2 hafta arasında değişmektedir. Avustralya vizesi hakkında bilgilerini daha detaylı olarak vize danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.Avustralya için eğitim vizeleri 1 Temmuz 2016’dan itibaren tek kategori olarak uygunlanmaktadır.
  Bu kategori Subclass 500 olarak adlandırılmaktadır. Hangi tür eğitim olursa olsun (İngilizce dil eğitimi, sertifika veya yüksek öğrenim) artık Avusturalya’da eğitim almak isteyenler tek kategoriye indirgenmiştir. Başvurular online olarak yapılmaktadır ve form danışmanlarımız tarafından sizin adınıza doldurulmaktadır.
  Avustralya konsolosluğu vize birimi tarafından vize başvurunuz incelenirken vize görevlisi telefon ile arayarak sizinle başvurunuz hakkında mülakat yapmaktadır. Mülakatı Türkçe yapılır.
  Avustralya’da resmi olarak  Commonwealth Register of Institutions and Courses  for Overseas Students (CRICOS) sistemindeki bir okula kaydolmak gerekmektedir.Kayıt işlemleri Education World Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından yapılmaktadır.ÖĞRENCİ VİZESİ BELGELERİ:
  1) Danışmanlarımız tarafından doldurulan Avustralya vizesi başvuru formu,
  2) İçinde boş vize sayfaları bulunan, en az 1 yıl geçerli pasaport,
  3) Geçerli pasaportunuzun (yeni pasaportlarda) sadece resimli sayfanın fotokopisi,
  4) Bir adet yakın zamanda çekilmiş vesikalık fotoğraf.
  5) Daha önce almış olduğunuz vizelerin renkli fotokopileri,
  6) Nüfus müdürlüğünden alacağınız “Vukuatlı nüfus kayıt örneği” aslı ve tercümesi (Tercümeler tarafımızdan yapılabilmektedir).
  7) Adliyeden alacağınız üzerinde “Adli sicil kaydı ve adli sicil arşivi yoktur” yazan sabıka kaydı aslı ve tercümesi (Tercümeler tarafımızdan yapılabilmektedir).
  8) Başvuran öğrenci ise, eğitim gördüğü kurumdan öğrenci belgesi (Tercümeler tarafımızdan yapılabilmektedir).
  9) CV
  10) Erkek adaylardan askerlik durum belgesi ve tercümesi (Tercümeler tarafımızdan yapılabilmektedir).
  11) Avustralya Vizesi ücreti. Kredi kartı ya da nakit olarak ödenebilmektedir.
  12) Başvuru sahibinin Avustralya’da öğrenim görmeyi planladığı kurumdan alınmış CoE (kabul) belgesi
   Dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için 50 hafta sınırı kalktı.
  13) Başvuru sahibinin daha önce tamamladığı eğitimine ait belgeler (Lise, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomaları).
  14) Avustralya eğitim ve yaşam masraflarını karşılayabileceğinizi gösteren sizin ya da sponsorunuzun adına banka cüzdanlarının veya banka yazılarının imzalı, kaşeli asılları .
  Avustralya’da öğrenci vizesi ile eğitim alacak adayların eğitim, yaşam ve ulaşım masraflarını 12 aylık olarak göstermek durumundadır.  Bu miktar en az AUD 60.000, eğer eş, anne, baba veya çocuk ile gidiyorsanız bu miktar AUD 70.000 olmalıdır. Bankada 3 ay para bekletme şartı kaldırılmış olup, yine de paranın kaynağı belgelenmek durumundadır.
 2. Sizin veya sponsorunuzun maddi durumunu gösterir belgeler:
  a. Maaşlı Çalışanlar için; İş yerinizden izinli olduğunuzu belgeleyen antetli kağıda yazılmış İngilizce izin yazısı aslı. Türkçe yazıların çevrilmiş olması gereklidir. İş yeri imza sirküleri. İşe giriş bildirgesi fotokopisi, son 3 aya ait maaş bordronuz veya gelirinizi gösterir belgelerin asılları.
 3.       b. İşyeri sahipleri için; Şahıs şirketleri için vergi levhası ve imza sirküleri fotokopisi, LTD. ve A.Ş ortakları için faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri ve vergi levhası fotokopisi, İlgili paragrafların İngilizceye tercüme edilmesi zorunludur.
  c. Emekliler için; Emekli maaşı hesap cüzdanı,
  15) Seyahat ve eğitim planınızı anlatan Avustralya vizesi başvuru dilekçesi (danışmanlarımızdan bilgi alınız.*Vize Formları online olarak ve İngilizce doldurulmaktadır ve belgelerin asılları ile birlikte İngilizce tercümeleri yeminli noter tarafından yapılmakta ve danışmanlarımız tarafından organize edilmektedir.
 4. *Türk öğrencilerden istenen sağlık muayenesi raporu uygulaması sona erdi.

  Ayrıntılı bilgi için https://www.homeaffairs.gov.au internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  VİZE İŞLEM SÜRECİ
  Avustralya öğrenci vizesi başvurunuzun süreci 23-38 gün arasında değişmektedir. Seyahatlerin yoğun olduğu sömestre tatilleri, bayramlar, yaz tatil dönemleri ve Paskalya, Noel bayramı gibi Avustralya konsolosluğu vize görevlilerinin tatil dönemlerinde Avustralya vize başvurularının sonuçlanması çok daha uzun sürebilmektedir.

  VİZE ÜCRETİ:
  Öğrenci (500 vizesi): 575 AUD karşılığı Türk Lirası
  Turistik Vize : 140 AUD karşılığı Türk Lirası
  Vize ücreti bilgi amaçlı olup, oluşabilecek değişiklikler Konsolosluğun sorumluluğundadır. Güncel ücretleri öğrenmek için lütfen danışmanlarımızdan bilgi alınız.
  Education World Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın tamamıyle ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanmak için lütfen arayınız        0212 280 8636

Okul Arama

İpucu: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

Sizden Gelenler

Sprachcaffe Düsseldorf

Süreyya Ecevit

Univesity of California Santa Cruz

Simay Haskaya

Malwern House Londra

Meltem PARLAK

EC Londra

Polat Çakıroğlu

Malvern House  ESE MALTA European Center LSI Kings Colleges ELS UC San Diego St Giles