1. info@educaworld.net
 2. 0 212 280 86 36

Malta Öğrenci Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

   

SCHENGEN VİZESİ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

Malta, 2007 yılı sonu itibari ile Schengen vize bölgesine dahil olmuş olup başvuru işlemleri ve istenen belgeler diğer Schengen bölgesi ülkeleri ile aynıdır. Başvuru işlemleri ve kabul onayı diğer ülkere göre kısmen daha hızlı olmaktadır.

Malta Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 1. 1.Okunaklı olarak doldurulmuş başvuru formu
 2. 2.Geçerli bir pasaport (kalmak istenilen süreden itibaren en az 3 ay geçerlilik süresi),
 3. 3.Yeni çekilmiş pasaporta uygun arka fonu beyaz olan 2 adet vesikalık fotoğraf,
 4. 4.Kimlik fotokopisi
 5. 5.Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 6. 6.Pasaportun dolu olan her sayfasının fotokopisi ve varsa geçmiş Schengen vizelerinin fotokopileri,
 7. 7.Uçak/gemi bileti fotokopisi veya rezervasyon durumunu gösterir belge
 8. 8.Ayakta, yatakta, bütün ACİL tedavi ve söz konusu olduğunda acil dönüş masraflarını da kapsayan, bütün Schengen üyesi ülkelerde geçerli olacak seyahat sigortası ve fotokopisi (sigorta değeri en az 30.000 € olmalı)
 9. 9.Seyahat esnasında masraflarını ödeyebileceğinin ispatı (geçerli kredi kartı veya günlük en az 48 € harcamanıza yetecek kadar nakit),
 10. 10.En son devam ettiği okul veya üniversiteden öğrenci belgesi ve öğrenci kimliği
 11. 11.Okuldan kursun başlangıç ve bitiş tarihleri ve haftalık ders saatlerini gösteren okul kabul veya kayıt belgesi (Bu madde Education World Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından sağlanacaktır.)
 12. 12.Eğer varsa okuldan burs aldığını gösteren belge
 13. 13.Okul/üniversite ücretlerinin tamamının ödendiğine dair orijinal belge ve fotokopisi
 14. 14.Siz ve/veya aileniz çalışıyorsa maaş bordroları, eğitim süresince iş yerinden izinli olduğunuza dair belge, sigortalı işe giriş bildirgesi
 15. 15.Siz ve/veya aileniz kendi işyerine sahipse: Kuruluş gazetesi, ticaret sicil belgesi, vergi levhası, imza sirküleri
 16. 16.Size ve/veya ailenize ait banka hesap cüzdanları
 17. 17.Tapular, araç ruhsatları
 18. 18.Öğrenci gelir beyan edememesi durumunda, şayet başka birisi tarafından masrafları karşılanacaksa, masrafları karşılayacak kefil şahsın finans durumunu belgeleyen tüm gerekli evraklar, ayrıca kefil/sponsor tarafından noter aracılığıyla taahhütname vermesi zorunludur.

Malta'da Çalışma İzni

Malta' da 90 günden fazla eğitime katılacak öğrenciler, eğitimlerine başladıktan sonra 3 hafta içerisinde çalışma iznine başvuru yapabilir ve 90 gün sonrasında da haftada 20 saate kadar çalışabilirler. Çalışırken eğitimlerine devam etmek zorundadırlar. 

Malta Vize Başvuru Formu

Malta öğrenci vizesi başvurularında Malta Vize Başvuru Formunu ve Kontrol Listesini doldurmak zorunludur.Formaları aşağıdaki linkten indirebilirsiniz...

http://educaworld.net/gorsel/ikon/pdf.jpg Vize Başvuru Formu * 
 
http://educaworld.net/gorsel/ikon/pdf.jpg Başvuru Belgeleri Kontrol Formu * 

* Online Broşürleri görünütülemek için bilgisayarınızda AdobeAcrobat'ın kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınıza AdobeAcrobat'ı ücretsiz yüklemek için tıklayın

Malta Vize Ücreti
Türk vatandaşları için vize ücreti 60.00 € + 30.00 € servis bedeli toplam 90.00 € olup İstanbul dışı başvurularda toplam bu bedel 105.00 €'dur.
Kargo istemeniz durumunda  10 € (KDV dahil) ekstra ödeme bulunmaktadır.

Başvuru sahibi öğrenciyse ve 25 yaşını tamamlamamışsa e-devletten daha önce hiç çalışmadığına dair 4A hizmet dökümü getirdiği takdirde vize ücretinden muaf tutulacaktır.

Vize Başvuru Merkezleri:
Malta'nın Avrupa Birliği'ne üye olmasından sonra Schengen vize bölgesi uygulamasına geçilmiş olup vize başvuruları Vfs Global vize başvuru merkezlerine şahsen bazı durumlarda vekalet verilen kişi/kurum tarafından yapılmaktadır . 
Vize başvuru işlemleriyle ilgili Education World Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı'nın tamamıyle ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanmak için lütfen arayın: 0 212 280 86 36.

Okul Arama

İpucu: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

Sizden Gelenler

Sprachcaffe Düsseldorf

Süreyya Ecevit

Univesity of California Santa Cruz

Simay Haskaya

Malwern House Londra

Meltem PARLAK

EC Londra

Polat Çakıroğlu

European CenterLSI Malvern House  ESE MALTA Kings Colleges ELS UC San Diego St Giles