1. info@educaworld.net
  2. 0 212 280 86 36

8-18 Yaş Gençlere Özel Programlar
Tüm Yaz Okulları Ülke, Program ve Fiyat Tabloları İçin... www.yazokullari.com

Uzun bir kıştan ve yoğun geçen bir akademik ders yılından sonra belki de çocuklara verilebilecek en güzel hediye onları yaşıtlarıyla birlikte eğlenceli bir ortamda dil öğrenmeye göndermektir. Bu deneyim onlara sadece dil öğrenme yardımında bulunmayacak aynı zamanda çocuğun ailesinden uzak yaşadığı birkaç haftada ayakları üzerinde durmasını, paylaşmayı öğretecektir. Çocuğunuz, başka ülkelerden gelen yaşıtları ile iyi zaman geçirecek, yabancı dilini geliştirecek ve bir çok yeni aktivitelere katılabilecektir.

Programlarda öğrenciler sabah saatlerinde dil eğitimi alarak öğleden sonraları kendileri için organize edilen çeşitli gezilere, sosyal, sportif ve kültürel aktivitelere katılırlar. Öğrenciler dil derslerini maksimum 10-15 kişilik uluslararası sınıflarda alırlar. Her bir öğrenci okulun ilk günü seviye tespit sınavına girer, kendi dil seviyesine ve yaş gurubuna uygun bir sınıfa yerleştirilir. Deneyimli ve uzman öğretmenler en çağdaş eğitim metotlarını kullanarak öğrencileri sıkmadan eğitim verirler. Ders programları öğrencilerin iletişim becerilerini arttıracak, dil bilgilerini geliştirecek ve öğrendikleri dili kullanmaya yönelik kendilerine güvenlerini sağlayacak niteliktedir.

Hafta içi aktivitelerinden bazıları: futbol, basketbol, tenis, yüzme, paten kayma, ata binme, çeşitli turnuvalar, yetenek şovları, el sanatları çalışmaları, sinema ve disko geceleri.

Hafta sonlarında ise; okullar yine çeşitli kasaba ve şehirlere turistik geziler düzenleyerek öğrencilerin vakitlerini en verimli şekilde geçirmelerini sağlarlar. Düzenlenen bu tür turistik gecelerde öğrenciler, farklı şehir ve kasabalardaki tarihi yerleri, müzeleri ve eğlence parkları gibi yerleri gezerek hoşça vakit geçirirken aynı zamanda yine dillerini pratik olarak geliştirirler. Bu sayede diğer milletlerden öğrencilerle de kaynaşıp uzun süreli dostluklar kurabilirler.

Okullarda çocuklarınız her zaman yetkili kişilerin denetiminde olacaktır. Okulda öğretmenler, yurtta yurt yetkilileri, aile yanında kalanları aileleri, sosyal aktivitelerde bulunurken okul yetkilileri çocuklarınızı yalnız bırakmayacaktır. Aile yanında kalan öğrenciler (belli yaş grupları-13 yaştan aşağısı gibi) aileler tarafından okula bırakılıp alınacaktır.

Konaklama Seçenekleri:

Çocuklar için iki konaklama seçeneği bulunmaktadır:

Aile yanı konaklama : Öğrenciler okulun sürekli çalıştığı seçkin ve güvenilir ailelerin yanında isteğe bağlı olarak tek veya çift kişilik odalarda misafir edilirler. Pratik yapma açısından aile yanı konaklaması önerilmekle beraber diğer kurslara göre yaz programlarında ailelerin yanında fazla öğrenci kaldığı için beklenen verimlilik düşmektedir. Ayrıca, çocuklar akşam belirli bir saatte evde olmak zorunda oldukları için yurtta konaklayan öğrencilerin akşam katıldıkları aktivitelerden yararlanamayabilirler.

Yurtta konaklama : Okul yurdunda konaklama eğitim ve tatil sürecinden faydalanma konusunda aile yanında konaklamaya kıyasla çok daha verimlidir. Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında yetkililer ve öğretmenler tarafından sorun anında çözümlenebilmektedir. Kız ve erkek öğrencilerin ayrı olarak kaldığı binalarda öğrencilerin başlarında 24 saat bir yetkili bulunmaktadır. Ayrıca, öğrenciler sabah kalkışlarından akşam yatışlarına kadar zengin sosyal ve sportif aktivitelerden faydalanma imkanına sahiptirler.

Education World Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak çocukların tatillerini güvenilir kurumlarda geçirmelerini hedeflediğimiz için sizlere sunduğumuz, tüm okullar yetkili kurumlar tarafından onaylıdır.

Okul başvuruları ne zaman yapılmalıdır?

Yaz dönemi, dil okullarının ve vizelerin en yoğun olduğu dönemlerdir. Bu yüzden de program tarihleri başlamadan en az 1,5 - 2 ay öncesinden başvurular yapılmalıdır.

Okul Arama

İpucu: Kayıtlı tüm okulları görmek için hiçbir kriter girmeden 'Okul Ara' butonuna basın.

Sizden Gelenler

Sprachcaffe Düsseldorf

Süreyya Ecevit

Univesity of California Santa Cruz

Simay Haskaya

Malwern House Londra

Meltem PARLAK

EC Londra

Polat Çakıroğlu

European CenterLSI  Malvern House   ESE MALTA Kings Colleges ELS  UC San Diego  St Giles